Witajcie, polski, krajowy klaster mody – Polish Fashion Cluster !

Witamy na stronach pierwszego polskiego krajowego klastra modowego: Polish Fashion Cluster.

Naszym celem jest wsparcie polskiego sektora modowego przez przywrócenie znaczenia i wartości brandowi Made in Poland. Nasze działania dedykujemy aktywnym i ambitnym polskim projektantom odzieży, biżuterii, dodatków, firmom odzieżowym, szwalniom, uczelniom, podmiotom, które widzą szansę na rozwój dzięki podnoszeniu własnych kompetencji, budowania przewagi konkurencyjnej dzięki wiedzy i technologii, internacjonalizację, a przede wszystkim we współpracy widzą szansę na uzyskanie efektu synergii. Wspólnie mamy robić to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić osobno!

 

Klaster jest koordynowany przez Izbę Gospodarczą Eksporterów i Importerów, reprezentowaną przez jej Wiceprezesa Marcina Jabłońskiego (mj[at]fashioncluster.pl) oraz przez Kamila Kurowskiego (kk[at]fashioncluster.pl). W najbliższym czasie powstanie również Rada Klastra, której celem będzie kreowanie i zatwierdzanie strategicznych kierunków rozwoju oraz podejmowanie kluczowych decyzji, w tym finansowych.

 

Dynamiczny rozwój klastra zawdzięczamy również Fabryce Sztuki z Łodzi, która przygotowała i złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu w dniach 26-27 listopada 2018 roku w Łodzi odbędzie się Modopolis, a PFC będzie tam również aktywnie obecny! Dzięki powstaniu klastrea uzyskaliśmy zaproszenie na Bursa Textile Show, które na ręce Marcina Jabłońskiego złożyła Izba Gospodarcza z Bursy. Już 13 listopada Marcin Jabłoński w towarzystwie 5 firm członkowskich uda sie na targi. Śledźcie naszą relację na bieżąco na stronie klastra i na naszym fanpejdżu!

 

Dołączcie do nas już dzisiaj! Wypełnijcie deklarację, zapoznajcie się z regulaminem i gotowe! Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

English »