Relacja z targów – Bursa Textile Show 2018
Chcę bardzo, bardzo serdecznie podziękować Engin Salman i Fatih Çığ za zaproszenie, niezwykłą gościnność i otwarte, życzliwe podejście do młodego przedsięwzięcia jakim jest PFC! Muszę podkreślić, że zapewniono nam najwyższy standard – zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie, transport, udział w targach jak i udział w specjalnych imprezach towarzyszących.
Jeśli chodzi o rezultaty:
1. rozpoczęliśmy rozmowy na temat wspólnego kanału dystrybucji małych wolumenów tureckich tkanin dla członków klastra.
2. współpracy z tureckim centrum kompetencji, dzięki której polscy studenci, projektanci, konstruktorzy będą mieli możliwość uczestnictwa na specjalnych zasadach w kursach zawodowych, których program został uhonorowany międzynarodową nagrodą!
3. przygotowanie w przyszłym roku spotkanie B2B w Polsce!
4. Przedstawiciele sektora tekstylnego i Izby Gospodarczej z Turcji będą kontynuować rozpoczęte z nami rozmowy już niebawem podczas Modopolis!
Pierwsza wyprawa Polish Fashion Cluster przechodzi niestety do historii. Już niebawem pełna relacja na stronie www.fashioncluster.pl, ale również tu, w grupie pojawią się relacje koleżanek. Chcę tu podziękować naszym uroczym klastrowiczkom za udział i podkreślić, że bardzo zżyliśmy się w trakcie misji, wymieniliśmy się spostrzeżeniami i pomysłami i już w drodze powrotnej zaczęliśmy planowanie kolejnych działań klastrowych! Myślę, że swoje wrażenia przekażą Wam również Sandra Skrzypczak, Diana Walkiewicz, Kalina Valentovitch i Agnieszka Tokarska. Polish Fashion Cluster is connecting people! Zapraszamy wszystkich na spotkanie informacyjne klastra podczas Modopolis w poniedzaiłek (Łódź 26.11)