Poradnik – jak się ubrać do sesji wizerunkowej – część 1

Poradnik “Jak ubrać się do sesji wizerunkowej?”

Zdjęcia: Agnieszka Potocka www.agnieszkapotocka.pl/biznesowa

Tekst: Monika Staniecka

ODCINEK 1

Sesjami fotograficznymi zajmujemy się z Agnieszką od dawna. Wiemy jak emocjonalne jest to wydarzenie dla większości Pań, które nie są zawodowymi modelkami.
Stąd pomysł na poradnik, jak przygotować się do sesji. Garść praktycznych wskazówek wynikających z praktyki i naszego doświadczenia 🙂
Łapcie, bawcie się dobrze i korzystajcie.

Temat dobierania fasonów do sylwetki, dobierania kolorów do typu urody jest szeroki i oczywiście bardzo ważny.
Chciałabym jednak, żebyś zaczęła od czegoś zupełnie innego. Zastanów się, co w swoim wyglądzie lubisz najbardziej. Nogi? Dłonie? Może włosy, szyję czy dekolt? Co inni najczęściej komplementują? To są właśnie Twoje atuty. I skup się właśnie na nich. Wyeksponuj je, podkreśl, a mankamentami nie zaprzątaj sobie głowy. Dziwne? Nie, pozwól odbiorcom fotografii zobaczyć to, co Ty chcesz pokazać.
Druga rzecz, zastanów się co chcesz przekazać swoim wyglądem. Fotografia to komunikat, przesłanie – pomyśl, co chcesz światu zakomunikować? Zdjęcia mogą być po prostu ładne, a mogą pokazywać konkretne rzeczy. Kolorem, klimatem zdjęć można pokazać ciepło, energię, profesjonalizm, siłę, pracowitość… Na której z cech najbardziej Ci zależy?

Żeby zilustrować o co chodzi, przeanalizujmy parę zdjęć. Mam nadzieję, że pomogą Ci zrozumieć jak możesz mieć wpływ na to, co pokazują zdjęcia.

STYLIZACJA 1
Na pierwszy rzut oka delikatna, łagodna blondynka, w skromnej sukience. Oprócz delikatności i ufności jakie emanuje z tego zdjęcia, jest siła. Siła zawarta w kolorze sukienki (zdecydowany odcień niebieskiego wpadający w granat – jeden z najsilniejszych kolorów, który najbardziej dodaje autorytetu) i granatowych oprawkach okularów – element, który buduje autorytet. 
I tak oto ukazała nam się kobieta biznesu, z której emanuje dobro, spokój. Mamy wrażenie, że można jej zaufać, jest spokojna, opanowana, łagodna ale i konkretna i rzeczowa.”

Tekst -Monika Staniecka Evoniqua, szykowna strona wizerunku
Zdjęcia – Agnieszka Potocka
Modelka – Aleksandra Bohorodzicz
Sukienka – Marie Zélie
Okulary – Optyk Opty-Mal Optometrysta Gdynia
Miejsce – Kawiarnia ROSSE ROSSE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

English »